خاتمی بار دیگر در صف "مریم رجوی‌ها" قرار گرفت!

 درپی انتشار خبر فوت "احمد صدر حاج سید جوادی"، از چهره‌های برجسته "نهضت آزادی" و "وزیر کشور" "دولت بازرگان"، افرادی مانند "محمد خاتمی" که روزگاری انتقادات شدیدی نسبت به صدر و نهضت آزادی به عمل می‌آورد و عده‌ای دیگر از "اصلاح‌طلبان" به بهانه فوت این چهره برجسته نهضت آزادی پیام‌های تسلیت جداگانه‌ای صادر کردند.

نکته قابل تامل این است که افرادی چون "محمد خاتمی"، "محمدرضا عارف"، "عبدالله نوری" و حتی "شهاب‌الدین صدر" در حالی خود را در صف تسلیت گویندگان قرار دادند که در این صف "مریم رجوی"، "سرکرده گروهک تروریستی منافقین"، "محسن کدیور"، از فعالان فتنه 88، "احمد منتظری"، "علی مزروعی"، "شورای به اصطلاح هماهنگی راه سبز"، اتحادیه به اصطلاح جمهوری‌خواهان ایران، سازمان به اصطلاح "ادوار تحکیم وحدت" و ... که از سردمداران اصلی فتنه 88 و از مخالفان نظام جمهوری اسلامی هستند، قرار دارند.

اما نکته ای که در این باب قابل تامل است تلاش جبهه داخلی اصلاحات برای معرفی فردی است که با صدور پیام برای در گذشت احمد صدر در صف ضد انقلاب و گروهک تروریستی منافقین قرار گرفته است و معلوم نیست این افراد با چه رویی و بر اساس چه منطقی می‌خواهند این خاتمی را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری معرفی کنند.

 

محمد خاتمی که در قبال فتنه 88 سکوت کرد و از فتنه‌گران اعلام برائت نجست، در زمان مدیر مسئولی در روزنامه کیهان در مقالاتی بسیار تند در نقد گروه نهضت آزادی و احمد صدر منتشر میکرد.

او در این مقاله‌ها به اینکه چرا دادگاه‌های انقلاب قاطعیت لازم را در برابر مخالفان به خرج نداده‌اند و ریشه فساد را از بیخ و بن نخشکانده‌اند اعتراض می‌کند و از امیر انتظام معاون نخست‌وزیر در دولت مهدی بازرگان و سخنگوی دولت موقت با عنوان ”جاسوس و مزدور آمریکا” یاد کرده و دولت موقت را به داشتن ” نگرش آمریکایی” متهم می‌سازد.

پس از "اشغال لانه جاسوسی" و افشای اسناد وابستگی و جاسوسی برخی از سران نهضت آزادی و اعضاء دولت موقت حضرت امام در پاسخ به نامه علی اکبر محتشمی پور وزیر کشور وقت فرمودند:

"نهضت آزادی طرفدار جدی وابستگی کشور ایران به آمریکا است، و در این باره از هیچ کوششی فروگذار نکرده است؛ اعضای نهضت آزادی صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانون‌گذاری یا قضایی را ندارند؛ و ضرر آن‌ها، به اعتبار آنکه متظاهر به اسلام هستند و با این حربه جوانان عزیز ما را منحرف خواهند کرد و نیز با دخالت بی‌مورد در تفسیر قرآن کریم و احادیث شریفه و تأویل‌های جاهلانه موجب فساد عظیم ممکن است بشوند، از ضرر گروهک‌های دیگر، حتی منافقین این فرزندان عزیز مهندس بازرگان، بیشتر و بالاتر است  ."

شاید با اندکی تامل به دلایل ارسال پیام‌های تسلیت توسط مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران بتوان فهمید که مریم رجوی بدلیل عضویت دو فرزند " احمد صدر حاج سید جوادی" در سازمان منافقین و سایرین نیز به دلیل مخالفت این افراد با نظام جمهوری اسلامی اقدام به ارسال پیام تسلیت کرده و در صف این افراد قرار می‌گیرد.

اما سؤال اینجاست، نقطه مشترک سران اصلاحات با منافقین در چیست و چرا محمد خاتمی که اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات به دنبال مطرح کردن او هستند در چنین فضای حساسی اقدام به ارسال پیام تسلیت کرده و در صف منافقین و ضد انقلاب قرار می‌گیرد.

http://www.yjc.ir

/ 0 نظر / 9 بازدید